Roczne archiwum: 2011

VII Tyskie Dni Suzuki w Ustroniu 27 czerwiec – 2 lipiec 2011

Serdecznie zapraszamy naszych wszystkich suzukowych przyjaciół do udziału w kolejnych, VII Tyskich Dni Suzuki, które odbędą się w Ustroniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2011 roku. Tym razem – w celu lepszej integracji między uczestnikami zaplanowaliśmy zakwaterowanie oraz zajęcia w trzech położonych w bardzo bliskim sąsiedztwie ośrodkach wypoczynkowych – Gwarek, Jawor i Dąb.

SZCZEGÓŁY:

ZAKWATEROWANIE:

• Doba w ośrodkach zaczyna się między godziną 14.00 a 15.00.
  • Pobyt w ośrodkach zaczyna się kolacją w dniu 27 czerwca, a kończy się obiadem 2 lipca.
  • Prosimy o zabranie potwierdzenia zakwaterowania, jakie otrzymali Państwo od nas mailem.

REJESTRACJA

Rejestracja uczestników i odbiór kopert z planami zajęć i kuponami na posiłki: Ośrodek Jawor, główny hol od godz. 14.00

Spotkanie rodziców dzieci kolonijnych z wychowawcą p. Małgorzatą Jurowicz o godz. 16.30

OGÓLNY PLAN

Pierwsze wspólne powitalne granie koło godz. 17.00

Lekcje jogi dla rodziców i starszych uczniów

Instruktor jogi – p. Lech Korusiewicz prosi o przywiezienie ze sobą kocyków lub grubych, dużych ręczników (najlepsze byłyby specjalne maty do yogi, ale nie karimaty – p. Lech przestrzega przed nimi i nie poleca ich) oraz o paski – takie jak ze szlafroka, najlepiej bawełniane lub inne grube, w miarę miękkie i przyjemne w dotyku i elastyczne pasy – nie skórzane paski od spodni, bo nie poddają się rozciąganiu.

Prosimy o wstępne deklaracje, kto z Państwa jest zainteresowany udziałem w zajęciach jogi. Jedna sesja potrwa 1,5 godziny. Sesje będą odbywać się w różnych godzinach tak, żeby wszyscy zainteresowani mogli skorzystać z kontaktu z naszym instruktorem. Ilość miejsc jest ograniczona – w jednej sesji może wziąć udział maksymalnie 20 osób, a w ciągu dnia mogą odbyć się jedynie 2 spotkania.

Zapisy na poszczególne sesje przyjmować będziemy podczas rejestracji, po przeglądnięciu przez Państwa planu zajęć. Lekcje jogi adresowane są do młodzieży od 13 roku życia oraz dorosłych. Zajęcia dofinansowane są przez organizatora VII TDS; koszt zajęć dla uczestnika to 5 złotych od sesji. Opłatę należy wnieść podczas rejestracji w poniedziałek. Kilka informacji o jodze metodą Iyengara:

• Yamy – uniwersalne przykazania moralne: niekrzywdzenie, prawda, niekradzenie, wstrzemięźliwość, niezachłanność.
  • Niyamy – zasady postępowania: czystość, zadowolenie, zapał, poznawanie samego siebie, poświęcenie się.
  • Asany – pozycje jogi. Przywracają ciało do stanu zdrowia i witalności, rozwijają sprawność i wytrzymałość, wpływają na pracę mięśni, stawów, nerwów i gruczołów wewnętrznych.
  • Pratyahara – wycofanie uwagi ze świata zewnętrznego poprzez rozluźnienie zmysłów i skierowanie uwagi do wnętrza.
  • Dharana – stan koncentracji osiągnięty dzięki opanowaniu ciała przez asany, umysłu przez pranayamę, a zmysłów przez pratyaharę.
  • Dhyana – kontemplacja, która powstaje w wyniku długotrwałej koncentracji. Ciało, umysł, zmysły, intelekt i ego są zintegrowane z obiektem medytacji.
  • Samadhi – ostateczny cel jogi i innych systemów rozwoju. Stan w którym ciało i zmysły odpoczywają jak w śnie głębokim, a władze umysłu i intelektu pozostają w stanie czuwania. Stan ten charakteryzuje się odczuwaniem głębokiego spokoju, totalnej świadomości tego co jest tu i teraz oraz doświadczeniem braku podziałów na “ja” i świat zewnętrzny.

Tańce irlandzkie

Do finałowego występu dzieci mają ubrać czarny dół i białą górę (t-shirt)

Plastyka

Prosimy o zabranie fartuszków. W tym roku będzie nam potrzebny gruby szary papier, dlatego uśmiechamy się do Państwa o przywiezienie kilku zwojów : )

INNE WAŻNE INFORMACJE

Rodzice są proszeni o zabranie swoich dużych skrzypiec i wydrukowanie śpiewników, i rozpisek palcowych do piosenek biesiadnych. Prosimy również o wydrukowanie wszystkich potrzebnych nut do dodatkowych utworów, granych przez Państwa syna/córkę. Patrz dział: nuty

Dzieci z grupy 3, 4, 5 są proszone o zabranie swoich pulpitów (proszę je podpisać swoim imieniem i nazwiskiem).

PROJEKT KANADA
3 lipiec (niedziela) godziny poobiednie
– przyjazd do Hotelu PTTK w Pszczynie, organizacja zakwaterowania, próba, kolacja

4 lipiec (poniedziałek) Hotel –
śniadanie, próba, obiad, próba, przejazd do Tychów, koncert w Tychach (ok. godz. 17.00). Po koncercie rodzice polskich uczniów organizują kolację w siedzibie Szkoły Suzuki w Tychach (menu zostało ustalone). Po kolacji powrót do Hotelu PTTK w Pszczynie.

5 lipiec (wtorek) Hotel –
śniadanie, próba, obiad, próba, koncert w Pszczynie. Po koncercie planujemy kolację i spędzenie wieczoru przy grillu w ogrodzie Hotelu PTTK . Po kolacji polscy uczestnicy wracają do Tychów. Istnieje możliwość przedłużenia noclegu o kolejną dobę.

kanadyjscy uczestnicy naszego projektu:

Wielki Ogólnopolski Koncert Dzieci Suzuki w Warszawie

11 czerwca br. w Studio Koncertowym S1 w Warszawie odbędzie się wielki ogólnopolski koncert Dzieci Suzuki. Wystąpią młodzi skrzypkowie i pianiści. Podobnie jak podczas poprzedniego koncertu planowane są występy grupowe i solowe.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu zarówno naszych uczniów, jak i wszystkich, którzy chcieliby usłyszeć naszych wychowanków. Soliści, którzy wystąpią na koncercie, zostaną wyłonieni w trakcie eliminacji na podstawie nadesłanych przez nauczycieli płyt DVD zawierających solowe wykonania utworów.

Repertuar koncertu