XXI Tyskie Dni Suzuki Solina 2018 – Zapisy rozpoczęte !!!

Kochani Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie !

Rzucamy wszystko i jedziemy w Bieszczady !

 

Pierwszy tydzień wakacji (24.06-01.07) spędzamy w Solinie, delektując się pięknymi widokami – ze skrzypcami pod pachą i pod brodą.

Postanowiliśmy zmienić klimat i przenieść Tyskie Dni Suzuki w rodzinne strony Pani Eli i Pani Gosi. Warto przewietrzyć płuca, ale też poznać tamtejszych ludzi, inną kulturę, poznać nowe potrawy i smaki, a także zetknąć się z niełatwą historią tego regionu.

Jesteśmy przekonani, że wszystkim spodoba się ta zmiana, XXI Warsztaty będą miały z pewnością inny, specyficzny, regionalny klimat.

Chcemy, aby zajęcia dodatkowe miały taki właśnie charakter. Dlatego planujemy spotkania z pasjonatami bibułkarstwa, malowania na szkle i znawcami tamtejszego tańca ludowego.

Zaprosimy przewodnika, który opowie Rodzicom i starszej młodzieży o historii regionu. Jak zwykle odbędą się dwa ogniskowe wieczory, przy których towarzyszyć nam będą miejscowi muzycy.

 

Uwaga: tematem przewodnim bieszczadzkich TDS-ów będzie… piosenka turystyczna!

 

Nuty do repertuaru dodatkowego – właśnie takiego turystycznego oraz słowa do piosenek potrzebnych do śpiewania przy ognisku pojawią się na naszej stronie już wkrótce.

Nad składem skrzypcowej kadry jeszcze pracujemy. Na pewno przyjedzie Roberto Sarno z Danii, zajęcia ze skrzypiec (również altówki) poprowadzi Ela Węgrzyn, z resztą kadry trwają rozmowy. O pełnym składzie poinformujemy wkrótce.

Lekcje pianina poprowadzi pani Magdalena Bąk.

 

Wszystkie szczegóły będą Państwu przekazywane na bieżąco, tu – na naszej stronie i na szkolnym profilu facebookowym.

 

Formularz zgłoszeniowy XXI Tyskie Dni Suzuki Solina 2018

 

Serdecznie zapraszamy do zapisów !

Inne wpisy: