Tyska Szkoła Suzuki uczy gry na skrzypcach młodych Górali w Górkach Wielkich

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza Szkoła nawiązała współpracę z Zespołem Pieśni i Tańca „Raubczycy” prowadzonego przez pp.Grażynę i Andrzeja Majchrzaków w Górkach Wielkich, gm. Brenna. Zajęcia prowadzone są w ramach eurounijnego projektu „Od lokalnej inicjatywy do edukacji pozaszkolnej” (Działanie 9.5 Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki”).

W ramach projektu naukę gry na skrzypcach Metodą Suzuki pobiera 10 uczniów; zajęcia odbywają się w każdą sobotę. Wszyscy uczniowie uczestniczą w zajęciach indywidualnych oraz grupowych, wspomagani przez aktywnie uczestniczących w nich rodziców:). Od 16 kwietnia zajęcia odbywają się w Centrum Kultury i Sztuki w Kossakówce. Zwieńczeniem projektu będzie Koncert Finałowy, który odbędzie się pod koniec roku szkolnego.

Celem naszego przedsięwzięcia jest przygotowanie dzieci do czynnego udziału w występach Zespołu Pieśni i Tańca „Raubczycy”, będącego beneficjentem w/w projektu. Najbliższe zajęcia w Górkach Wielkich odbędą się w sobotę 30-go kwietnia. Dzień kończy lekcja grupowa, na którą zapraszamy wszystkich chętnych (w tym grupę bielską p. Gosi Węgrzyn oraz grupę prowadzoną przez p. Gosię Kobę).

Zapraszamy również wszystkich rodziców, którzy chcieliby uzyskać bliższe informacje na temat Metody Suzuki i możliwości kształcenia muzycznego swojego dziecka.

Relację prasową z zajęć skrzypcowych w Górkach Wielkich można znaleźć tu: