XI Tyskie Dni Suzuki w Ustroniu 13 – 20 lipiec 2013

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszych kolejnych XI Tyskich Dni Suzuki w Ustroniu.

Zakwaterowanie
Zajęcia grupowe i indywidualne oraz wszelkie dodatkowe rozrywki rozplanowaliśmy – podobnie jak w latach ubiegłych – w trzech hotelach (Dąb, Gwarek, Jawor), położonych w Ustroniu-Jaszowcu, uzdrowiskowej części tego miasta. W wypadku wyczerpania się miejsc w wybranym hotelu należy zgłosić się do innego. Jeśli wyczerpią się miejsca we wszystkich hotelach zaproponujemy Państwu zakwaterowanie w innych ośrodkach. Są one położone jednak w nieco dalszej odległości od miejsca warsztatów, polecamy zatem, aby niezwłocznie wypełnić formularz, aby zapewnić sobie miejsce w wybranym hotelu.
Prosimy pamiętać, że opłata za zakwaterowanie nie zawiera opłaty uzdrowiskowej, pobieranej przez miasto, płatnej w dniu przybycia do hotelu.

Formularze
Na naszej stronie internetowej dostępny jest już elektroniczny formularz zgłoszeniowy.(w Domu Wczasowym JAWOR zostały tylko wolne miejsca dla uczestników warsztatów pozostających pod opieką opiekuna zewnętrznego tzw „koloni”). Prosimy o jego uważne przeczytanie i zaznaczenie wybranych opcji. Jak to w formularzu zgłoszeniowym bywa, wybór jakiejś opcji powoduje rozwinięcie rubryczek do wypełnienia. Dzięki temu cała rodzina wypełnia jeden formularz – niezależnie od tego, czy uczestnik gra na skrzypcach, czy na wiolonczeli, czy może jest biernym uczestnikiem i bierze udział tylko w zajęciach dodatkowych.

Jak co roku serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach nauczycieli obserwatorów.

Formularz do pobrania w tradycyjnej formie papierowej. Prosimy o przesłanie go na maila szkolasuzuki@gmail.com lub wysłanie pocztą.

Koncerty solowe
W formularzu przewidzieliśmy również rubryczki do wypełnienia dla uczestnika koncertu solowego.
Tu uwaga: podczas warsztatów letnich nie przewidujemy ograniczeń w zgłaszaniu dzieci do udziału w koncercie solowym – każdy uczestnik może wystąpić. Oczekujemy jednak akceptacji wybranego utworu przez nauczyciela dziecka.

Kadra
W tym roku zaproszenie do udziału w charakterze wykładowcy przyjął Dan Dery ze Szwajcarii, Roberto Sarno z Danii (skrzypce). Kolejne zaproszenia jeszcze są w fazie potwierdzeń – XVI Światowa Konwencja Metody Suzuki w Matsumoto w Japonii będzie ku temu świetną okazją. Prosimy zatem oczekiwać kolejnych informacji.

Skrzypce i wiolonczela
Zależy nam na tym, aby warsztaty wiolonczelowe stały się tradycją Tyskich Dni Suzuki, dlatego niezależnie od okoliczności zaprosimy znów wykładowcę z zagranicy. Nie możemy jeszcze podać nazwiska, ale już prawie wiemy na sto procent, że będzie to podziwiany na całym świecie wiolonczelista z Francji:) Całością wiolonczelowego zamieszania zawiaduje z ramienia Szkoły p. Dorota Uścińska.

Zajęcia dodatkowe
Nie będziemy tylko muzykować: będziemy tańczyć z p. Piotrem Grzesiakiem, malować i tworzyć konstrukcje z p. Moniką Grabowską-Pniak, szaleć na zajęciach gimnastycznych i ruchowych z p. Anną Widzyk, śpiewać na karaoke, włóczyć się po lesie podczas podchodów z harcerzami – dzieci po południu, rodzice w nocy….Przeżyjemy (i wygramy!!!) turniej sportowy Polska kontra reszta świata (albo duzi – mali, albo uczniowie – dzieci) a przede wszystkim…:

Kultura i folklor Beskidów
… spotkamy się z twórcami ludowymi z Beskidów. I to jest powód, dla którego postanowiliśmy wydłużyć – zresztą na wyraźną prośbę wielu z Państwa – nasze TDSy. Chcemy zaproponować Państwu spotkania z koronkarką, skrzypkiem, rzeźbiarzem – artystami z tego regionu; chcemy wyjść w góry i łyknąć świeżego powietrza.

Goście
Wybiera się do nas  kilkoro uczestników z Danii i ok. 20 osobowa grupa Chińczyków.
To nie żart:))

Serdecznie zapraszamy. Wszelkich informacji udzielamy w odpowiedzi na maila: szkolasuzuki@gmail.com

Szkoła Suzuki – Organizatorzy, Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY  – w Domu Wczasowym JAWOR zostały tylko wolne miejsca dla uczestników warsztatów pozostających pod opieką opiekuna zewnętrznego tzw „koloni”.