XII Tyskie Dni Suzuki 30 stycznia – 2 lutego 2014 roku.

Drodzy Rodzice i Uczniowie :)

 

Kolejne, XII Tyskie Dni Suzuki, zbliżają się wielkimi krokami. Pragniemy zatem pokrótce przybliżyć najważniejsze informacje dotyczące warsztatów.

W najbliższych dniach zostanie uruchomiony formularz elektroniczny, o czym zostaną Państwo poinformowani osobny mailem.

Nie marnując jednak czasu, chcemy przekazać najważniejsze informacje.

 

Podobnie, jak w latach ubiegłych, XII TDS odbędą się w tyskiej „Budowlance” – czyli w Zespole Szkół nr 5 w Tychach, przy ul. Edukacji 11.

XII Tyskie Dni Suzuki rozpoczną się 30 stycznia 2014 r. rejestracją od ok. godz. 10.00. Po obiedzie (ok.13.00) wszystkich uczestników TDS-ów przywitają wykładowcy, którzy wspólnym występem oficjalnie otworzą warsztaty. Po koncercie, w godzinach popołudniowych do wieczora odbędą się zajęcia grupowe (dla wszystkich grup), lekcje zespołów kameralnych oraz orkiestra (dla starszaków).

Tradycyjnie już w czwartek, piątek i sobotę odbędą się także godzinne koncerty solowe, a w niedzielę 2 lutego ok. godz. 14.00 XII TDSy zakończą się Koncertem Finałowym.

Jak co roku, udało się nam zaprosić fantastycznych nauczycieli, z którymi będą grać i pracować uczestnicy warsztatów: rozchwytywany na obu półkulach Sven Sjögren ze Szwecji, który będzie u nas gościł już po raz drugi. Koen Rens, którego wszyscy pamiętamy z jubileuszowych TDS-ów oraz Griet Wytynck, która odwiedzi nas po raz pierwszy – razem z Koenem przylecą do nas z Belgii. Będzie także uwielbiany przez dzieci Roberto Sarno reprezentujący Danię i Włochy. Grupę wiolonczelistów w tym roku poprowadzi Anja Maja z Finlandii oraz Anders Grøn z Danii. Anja Maja będzie pracowała z polskimi nauczycielami wiolonczeli, gdyż oprócz warsztatów dla dzieci po raz pierwszy odbędzie się również kurs dla nauczycieli. Udział w warsztatach zapowiedział też pan Marcin Pokusa, który poprowadzi lekcje z muzyką góralską.

Poza zagraniczną kadrą spodziewamy się również uczestników z zagranicy. Już dzisiaj wiemy, że będziemy gościć zagranicznych nauczycieli-obserwatorów, a także dzieci – uczestników z Francji.

 

Poniżej znajdą Państwo kilka dodatkowych informacji, które przybliżą przebieg XII TDSów. Pragniemy jednak zaznaczyć, iż informacje te mogą ulec zmianie, o czym niezwłocznie zostaną Państwo poinformowani:

 

1. Orkiestrę poprowadzi Sven Sjögren. Nuty do utworów dodatkowych i orkiestrowych zostaną przesłane do końca roku 2013, kiedy otrzymamy wszystkie zgłoszenia i przydzielimy dzieci do poszczególnych głosów. Nuty do utworów dodatkowych oraz repertuar warsztatów będzie zamieszczony na naszej stronie internetowej: www.szkolasuzuki.pl.

 

2. Poza zajęciami skrzypcowymi nie zabraknie oczywiście uwielbianych przez dzieci zajęć plastycznych, tanecznych oraz ruchowych.

 

3. Obiady podczas warsztatów serwować będzie firma cateringowa Malwa. Mieliśmy już okazję skosztować pysznych posiłków tej firmy w roku 2012 podczas VIII TDSów i jesteśmy przekonani, że podczas nadchodzących warsztatów posiłki będą równie smaczne:) Zachęcamy wszystkich: dzieci i dorosłych do skorzystania z oferty.

 

4. Szkoła Suzuki nie pośredniczy w organizacji noclegu; możemy jednak polecić kilka miejsc: jak zawsze proponujemy najtańsze noclegi na Basenie Miejskim (www.mosir.tychy.pl), a oprócz tego hotele Arena, Daria, Hotel Tychy, Flora, Aros, Retro i kilka pensjonatów – np. Jaśminowy Dom, Abi – Tanie Noclegi, miejsca noclegowe w Restauracji Magnolia, czy Pokoje Gościnne „Nad Jeziorem”. Więcej propozycji znajdą Państwo na stronie: http://meteor.turystyka.pl/noclegi,tychy,0.html.

Niektóre z wyżej wymienionych miejsc są rezerwowane przez uczestników TDSów z roku na rok, radzimy zatem szybko podjąć decyzję odnośnie noclegu

 

5. Dla Nauczycieli-Obserwatorów będzie wygospodarowany czas na zajęcia z naszymi gościnnymi wykładowcami. Warto wykorzystać tę niezwykłą możliwość, aby uzupełnić swoją wiedzę i podpatrzeć to i owo:)
Formularz do pobrania w tradycyjnej formie papierowej. Prosimy o przesłanie go na maila  szkolasuzuki@gmail.com lub wysłanie pocztą.

 

Będzie nam miło, jeśli zechcą Państwo ponownie spędzić z Nami kilka muzycznych dni!

Serdecznie zapraszamy do udziału w XII Tyskich Dniach Suzuki

Elżbieta Węgrzyn wraz z pracownikami Szkoły Suzuki w Tychach

Elektroniczny formularz zgłoszeniowy XII TDS w Tychach

Inne wpisy: