Wypożyczalnia i komis

Szanowni Państwo!

Jeżeli mają Państwo skrzypce do sprzedania, proszę do nas napisać. Umówimy się na spotkanie.

Porozmawiamy o Państwa oczekiwaniach. Troskliwie przyjrzymy się instrumentowi. Jeżeli będzie potrzebował korekty lub remontu, zastanowimy się wspólnie w jakim zakresie.

Zapraszamy serdecznie:)

Komis instrumentów

Przy Szkole Suzuki w Tychach, w Polsce, na Górnym Śląsku, działa duży komis i wypożyczalnia skrzypiec i wiolonczel. W ofercie znajduje się w tej chwili ok. 70 instrumentów w różnych cenach, w rozmiarach od 1/2 do 4/4. Wszystkie instrumenty są sprawne, przeszły (jeśli istniała taka konieczność) korektę lutniczą. Wszystkie są wyposażone w dobrej jakości struny.

Ceny instrumentów wahają się od 300 złotych do 10.000 złotych. Posiadamy również duży wybór smyczków skrzypcowych. Istnieje również możliwość wypożyczenia skrzypiec i wiolonczel. Ceny wypożyczenia wahają się między 20 a 60 złotych (na miesiąc) w zależności od rozmiaru i klasy instrumentu.

Zapraszam do odwiedzenia Szkoły Suzuki w Tychach przy okazji Państwa pobytu na południu Polski:)

Wypożyczalnia skrzypiec i smyczków

baza_instrumentowPrzez kilka lat swojego istnienia Szkoła Suzuki w Tychach zgromadziła całkiem sporą bazą instrumentów we wszystkich rozmiarach, począwszy od najmniejszych – 1/32, a na 4/4 kończąc.

W tej chwili Szkoła wypożycza skrzypce głównie uczniom, którzy pobierają w niej naukę. Mamy również wielu wypożyczających, którzy szukali dobrze brzmiącego instrumentu, ponieważ będą brali udział w konkursie lub przesłuchaniach. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nośny, łatwo odzywający się instrument daje możliwość lepszego zaprezentowania się na scenie.

Istnieje możliwość wypożyczenia samego smyczka.

skrzypce_steinerNa stronie naszego sklepu internetowego, w dziale „SKRZYPCE/VIOLIN” można obejrzeć zdjęcia kilkudziesięciu z nich.Większość skrzypiec w małych rozmiarach (od 1/32 do 1/8) to instrumenty pochodzące z krajów azjatyckich, ale starannie wyselekcjonowane pod względem brzmienia i jakości wykonania. Wśród skrzypiec w większych rozmiarach, począwszy od 1/4, instrumenty azjatyckie stanowią rzadkość. Większość z nich to skrzypce czeskie i niemieckie, pochodzące z połowy XX wieku.
nosny_instrument

Przy wyborze skrzypiec kierujemy się przede wszystkim jakością brzmienia, ale bierzemy również pod uwagę warunki fizyczne ucznia (przede wszystkim szerokość dłoni, długość palców). Sporo naszych instrumentów pochodzi ze znanych manufaktur lub starych czeskich fabryk. Mamy również instrumenty lutnicze. Można również znaleźć u nas instrumenty w pośrednich rozmiarach, co często bywa pożyteczne w sytuacji, gdy poprzedni rozmiar jest już za mały, ale następny jeszcze trochę za duży.

Duży wybór skrzypiec w naszej Wypożyczalni umożliwia znalezienie takich, które zadowolą swoim brzmieniem i jednocześnie będą wygodne dla grającego.

duzy_wyborZapraszamy zatem do zapoznania się z naszą ofertą. Najkorzystniej byłoby umówić się na spotkanie, aby można było przymierzyć skrzypce. Istnieje również możliwość wysłania skrzypiec kurierem – dotyczy to głównie skrzypiec w małych rozmiarach, kiedy nie jest konieczna osobista ocena brzmienia. W takich wypadkach najpierw wysyłamy do podpisania rewers (dokument wypożyczenia), który należy podpisać i odesłać. Na życzenie wypożyczającego wyślemy również zdjęcia instrumentu. Następnie należy uiścić na podane konto opłatę w wysokości 6-krotnej opłaty miesięcznej.

Cena wypożyczenia skrzypiec waha sie od 30 zł do 60 zł za miesiąc i zależy od wartości instrumentu.