Kupno

Przy Szkole Suzuki w Tychach, działa duży komis i wypożyczalnia skrzypiec, altówek
i wiolonczel. W ofercie znajduje się w tej chwili ok. 350 instrumentów w różnych rozmiarach:

• Skrzypce od 1/32 do 4/4 (w tym rozmiary pośrednie, przejściowe tzn. 1/10, 3/5, 7/8)
  • Altówki
  • Wiolonczele od 1/16 do 4/4

Wszystkie instrumenty są sprawne, wyposażone w dobrej jakości struny, przeszły (jeśli istniała taka konieczność) korektę lutniczą.

Ceny instrumentów wahają się od 350 złotych do 10.000 złotych w zależności od rozmiaru, klasy
i wartości instrumentu.

Posiadamy również duży wybór smyczków skrzypcowych, altówkowych i wiolonczelowych.

Istnieje możliwość wypożyczenia samego smyczka.

Na stronie naszego sklepu internetowego, w dziale „SKRZYPCE/VIOLIN” można zobaczyć zdjęcia kilkudziesięciu instrumentów.

Większość skrzypiec w małych rozmiarach (od 1/32 do 1/8) to instrumenty pochodzące z krajów azjatyckich. Zostały starannie wyselekcjonowane pod względem brzmienia i jakości wykonania.

Wśród skrzypiec w większych rozmiarach, począwszy od 1/4, instrumenty azjatyckie stanowią rzadkość. Większość z nich to skrzypce czeskie i niemieckie, pochodzące
z połowy XX wieku. Posiadamy również instrumenty lutnicze.

Można u nas znaleźć także instrumenty w pośrednich rozmiarach, co często bywa pożyteczne w sytuacji, gdy poprzedni rozmiar jest już za mały,a następny jeszcze trochę za duży.

Przy doborze skrzypiec kierujemy się przede wszystkim jakością brzmienia, ale bierzemy również pod uwagę warunki fizyczne ucznia (przede wszystkim szerokość dłoni, długość palców).

Zapraszamy do odwiedzenia Szkoły Suzuki w Tychach!