Wypożyczenie

Szkoła wypożycza instrumenty głównie uczniom, którzy pobierają w niej naukę, jak również osobom z zewnątrz. Mamy wielu wypożyczających, którzy szukając dobrze brzmiącego instrumentu na przesłuchania lub udział w konkursie, trafili do nas :) Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nośny, łatwo odzywający się instrument daje możliwość lepszego zaprezentowania się na scenie.

W ofercie znajduje się w tej chwili ok. 350 instrumentów w różnych rozmiarach:

• Skrzypce od 1/32 do 4/4 (w tym rozmiary pośrednie, przejściowe tzn. 1/10, 3/5, 7/8)
  • Altówki
  • Wiolonczele od 1/16 do 4/4

Większość skrzypiec w małych rozmiarach to instrumenty pochodzące z krajów azjatyckich. Skrzypce w większych rozmiarach to zwykle instrumenty czeskie i niemieckie, pochodzące z połowy XX wieku. Instrumenty azjatyckie w większych rozmiarach stanowią u Nas rzadkość. Posiadamy również instrumenty lutnicze.

Można u Nas znaleźć także instrumenty w pośrednich rozmiarach, co często bywa pożyteczne
w sytuacji, gdy poprzedni rozmiar jest już za mały, a następny jeszcze trochę za duży.

Wszystkie instrumenty są sprawne, wyposażone w dobrej jakości struny, przeszły (jeśli istniała taka konieczność) korektę lutniczą. Zdjęcia instrumentów można zobaczyć na stronie naszego

sklepu internetowego, w dziale „SKRZYPCE/VIOLIN”.

Istnieje możliwość wypożyczenia samego smyczka.

Ceny wypożyczenia wahają się między 30 a 60 złotych (na miesiąc) w zależności od rozmiaru, klasy i wartości instrumentu.

Duży wybór instrumentów w naszej wypożyczalni umożliwia znalezienie takiego, który zadowoli swoim brzmieniem
i jednocześnie będzie wygodny dla grającego.

Zapraszamy do siedziby Szkoły Suzuki w Tychach w celu dobrania

odpowiedniego instrumentu (Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny). Istnieje również możliwość wysyłki kurierem – dotyczy to głównie instrumentów w małych rozmiarach, kiedy nie jest konieczna osobista ocena brzmienia. Wypożyczający zobowiązany jest do uiszczenia opłaty z góry, za okres 6 miesięcy. Na życzenie wypożyczającego możemy wysłać również zdjęcia instrumentu.