Lekcje indywidualne

lekcje_indywydualneNa lekcji indywidualnej spotykamy sie raz w tygodniu. Lekcja trwa zazwyczaj 30 minut. W przypadku bardzo młodych początkujących uczniów, których możliwości koncentracji są ograniczone, część lekcji wypełnia praca nauczyciela z rodzicem.

W czasie cotygodniowych spotkań zajmujemy się szczegółowo wszystkimi zagadnieniami związanymi z nauką gry. Sprawdzamy stopień opanowania wcześniejszych umiejętności oraz staramy się je udoskonalić. Stopniowo uczymy się przybierać prawidłową postawę, która pozwala na łatwe granie ładnym dźwiękiem. Uczymy się techniki pracy w domu.

W przypadku bardzo małych dzieci większość czasu nauczyciel gra z rodzicem. Dzieci obecne wtedy w sali dowiadują się wtedy, że skoro mama lub tata poświecają na coś tyle czasu to musi to być ważne. Obserwują swoich rodziców w roli uczniów, żeby same potem ich zastąpić na tym miejscu. Dla rodziców z kolei jest to bardzo cenny czas, ponieważ pilnie ćwicząć są w stanie dość szybko osiągnać umiejętności potrzebne do zagrania kilkunastu piosenek z pierwszego zeszytu Suzuki. Stają się dzięki temu najlepszymi nauczycielami domowowymi dla swoich dzieci. Maluch w w pierwszym okresie nauki uczestniczy aktywnie w lekcjach w takim zakresie, w jakim pozwala mu jego koncentracja.

Stopniowo czas przeznaczony dla młodego ucznia wydłuża się, aby w końcu wypełnić całą lekcję.