Tyskie Dni Suzuki

XX Tyskie Dni Suzuki

Z przyjemnością informujemy, że ruszyły zapisy na kolejne TDS-y!

Drodzy „Suzukowi” Przyjaciele – Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele:)

Z wielkim wzruszeniem przychodzi mi zaprosić Państwa do udziału w obchodach 15-lecia Szkoły Suzuki w Tychach, a jednocześnie w XX Tyskich Dniach Suzuki. Będę zaszczycona, jeśli zechcą Państwo uczestniczyć w tym wydarzeniu i świętować razem z nami:)
Pozwolę sobie pokrótce przedstawić plan całego przedsięwzięcia.

Spotykamy się 1 lutego 2018 roku podczas rejestracji uczestników XX TDSów w holu Gimnazjum nr 3 w Tychach (ul. Borowa 123, ale wjazd od ul. Skalnej, na tyłach Szkoły Podstawowej nr 10). Rejestracja rozpocznie się ok. godz. 8.00.

Już od godz. 10.00 rozpoczną się zajęcia (dla niektórych uczestników zajęcia grupowe, ale także indywidualne oraz próby do występów solo). Po obiedzie będziemy kontynuować zajęcia dla wszystkich uczestników. Szczegółowy plan na pierwszy dzień przedstawimy na tydzień przed rozpoczęciem warsztatów, tak, aby mogli Państwo zaplanować sobie przyjazd. Tak czy inaczej, jeśli przyjeżdżają Państwo z daleka lub Państwa pociecha jest już mocno zaawansowana – prosimy o rozważenie przyjazdu dzień wcześniej.

W tym roku nasze zaproszenie przyjęli skrzypkowie Jan Matthiesen z Danii, Agathe Jerie ze Szwajcarii oraz uwielbiana przez dzieci na całym świecie Helen Brunner z Anglii.

Grupę wiolonczelistów poprowadzą Dorota Uścińska i Jolanta Kamińska-Krawczewska – dwie doświadczone polskie wiolonczelistki. Poprowadzą zajęcia grupowe i przygotują dzieci do partii orkiestrowych.

Zajęcia fortepianu poprowadzi Ewa Guz-Seroka. Lekcje indywidualne będą odbywały się w gimnazjum, natomiast lekcje grupowe będą miały miejsce w siedzibie Szkoły Suzuki (ul. Borowa 138), gdzie dzieci będą będą miały możliwość ćwiczenia. Zapisy dla chętnych na korzystanie z pianin w Szkole będą możliwe w pierwszym dniu warsztatów.

W ramach TDSów odbędą się:

Koncert Finałowy Warsztatów planujemy na godz. 14.00 w niedzielę, 4 lutego 2018r. Całą niedzielę (od samego rana) spędzimy w tyskiej Mediatece – pięknym, nowym obiekcie kulturalnym, a sam Koncert odbędzie się w Auli Mediateki – jednej z lepszych akustycznie sal w Polsce.

Po Koncercie planujemy bankiet dla wszystkich gości. – szczegóły w formularzu.

W ramach TDS-ów planujemy jak zwykle zajęcia grupowe, indywidualne, orkiestrę dla mniej i bardziej zaawansowanych, zajęcia plastyczne (z p. Moniką Grabowską-Pniak, www.glass-studio), taneczne (z p. Szymonem Pilchem) oraz koncerty solowe uczestników. Rodzice i Nauczyciele będą mogli spotkać się na zajęciach i wykładach z naszymi zagranicznymi gośćmi.

Obiady w trakcie tych czterech dni oraz niedzielny bankiet zapewni znana nam z ubiegłych lat firma Mixer.

Program zajęć zapowiada się bardzo atrakcyjnie, a zatem: zapraszamy:)

Będę zaszczycona obecnością naszych Suzukowych, wieloletnich przyjaciół.

serdecznie pozdrawiam
Elżbieta Węgrzyn

Dla nauczycieli: do pobrania Formularz „C”